Lee Monday / The Toobs to skład muzyczny, który ma prawdziwie globalny zasięg. Oba te utalentowane projekty wykorzystują hip-hop, soul i funk, tworząc niepowtarzalne brzmienie, które łączy obie strony. Lee Monday to producent i wokalista, który od dziecka szukał odwagi potrzebnej do nagrania swojej pierwszej płyty. Jego utwory są pełne bardzo charakterystycznych elementów, które dodają muzyce zupełnie nowego wymiaru. Lee Monday często współpracuje z The Toobs i jest gospodarzem ich występów na żywo.

The Toobs to jazzowe trio, tworzone przez trzech utalentowanych multiinstrumentalistów. Zespół skupia się na tworzeniu organicznych dźwiękowych struktur i jest uważany za jeden z najbardziej innowacyjnych składów na muzycznej scenie. The Toobs są regularni w lokalnej scenie hip-hopu, grając w popularnych klubach i festiwalach odpowiednio dobranymi dźwiękami.

Kiedy Lee Monday i The Toobs zespoli się razem opuszcza standardowe brzmienie hip-hopu i staje się przebojem o szerszym spektrum. Muzyka tych dwóch grup uzupełnia się idealnie. Ich połączone talenty tworzą ogromną różnorodność nowych możliwości, przenosząc ich muzykowe bogactwa na następną poziomu tworzenia szerokiego zakresu oddanej sztuki, która zostanie doceniona przez wszystkich słuchaczy.

Lee Monday i The Toobs to międzynarodowy duet owiany tajemnicą. Ich muzyka o złożonych brzmieniach łączy rock i pop, tworząc dynamiczne kompozycje, które sprawiły, że ta dwójka stała się fenomenem na całym świecie.

Lee Monday, wokalistka z Nowego Jorku o osobliwym głosie, po raz pierwszy pojawiła się na scenie muzycznej w 2012 roku, kiedy nagrała cover brytyjskiej piosenki „Oh! You Pretty Things” w wersji a capella. Ta próba okazała się dość udana – przyniosła jej ponad 2 miliony odtworzeń i szeroki odbiór na YouTube.

Mimo sukcesu wokalistka postanowiła skupić się bardziej na swojej solowej karierze, a do jej supportu zaproponował jej Chris – mieszkający we Włoszech gitarzysta. I tak powstał The Toobs.

Duet Lee Monday & The Toobs tworzy mieszankę smutnych melodii z charakterystycznym brzmieniem subtelnych dźwięków i szybkich akordów gitary w stylu indie rock. Ich najbardziej popularne utwory to „The Mess We Made”, „Stay” oraz „Breathe”. Singiel „Rain” okazał się komercyjnie sukcesem – przekonywać się o tym możemy październikowej trasie koncertowej po Europie, podczas którego Lee Monday i The Toobs grały przed kilkoma tysiącami entuzjastycznych fanów. Mimo tych małych sukcesów duet pozostaje nadal niedoceniony.

Lee Monday / The Toobs to nowy brytyjski zespół, który wzbudza ogromne emocje wśród słuchaczy. Naprawdę, najnowsza muzyka tej grupy jest niesamowita i warte wysłuchania.

Wszystko zaczęło się od singla Lee Monday, bardzo dobrze przyjętego przez fanów muzyki indie. Utwór jest poeticzny i tchnie melancholią, co daje posłuchaczom wiele powodów do zastanowienia się nad tym, o czym jest ta piosenka. Porusza ona problem rozczarowania miłością i utraty szacunku do samego siebie. Wrzuciła Muzyków na scenę etykiet indie pop, a ich dźwięki brzmią bardzo autentycznie – mało kto może oprzeć się porywającym melodiom.

Lee Monday / The Toobs to nowy kolektyw muzyczny, który składa się z trzech wykonawców – seksownego Lee Monday’a, ostrych i brudnych gitar Tooba i syntezatora Geanna. Ta mieszanka gorących składników jest źródłem szaleństwa i energii na ich najnowszym albumie „Soul is on Fire”.

Grupa od samego początku stała się znana z ciężkiej rockowej muzyki. Ich azotem wolnym jest miks soulowych wpływów granych na elektronicznej perkusji i potężnych gitary. Single „Soul is on Fire” i „Let me Take You Higher” oferują energiczne i pozytywne przesłanie, a ich melodyjne hooki utkną w Twoich uszach.

Muzyka Lee Monday / The Toobs to prawdziwa rockowa uczta dla uszu. Ich niedawne tournee koncertowe po Polsce przyciągnęło tysiące fanów z całego kraju. Jeśli jesteś fanem ciężkiego rocka, powinieneś posłuchać tego albumu.